Kursy Tenis10 dla dzieci

Program Tenis 10 Play + Stay w Don Balon Academy

Program Międzynarodowej Federacji Tenisowej „Play & Stay” koncentruje się na trzech elementach- „serwisie, wymianie i zdobywaniu punktów” oraz przekonaniu, że rozpoczynający naukę, powinni spróbować prawdziwej gry już od pierwszych treningów.

 • Główna idee to pozytywne podejście do pierwszego kontaktu z tenisem i zachęcanie początkujących do gry. Pokazania, że tenis to czysta przyjemność i lepsze zdrowie. W program zaangażowani są trenerzy, ważne jest, by używać wolniejszych piłek (czerwonych, pomarańczowych i zielonych) dostosowanych do wieku oraz poziomu gracza. Te wolniejsze piłki dają początkującym graczom więcej czasu i kontroli, ułatwiając im serwowanie, wymiany i zdobywanie punktów.
 • Najtwardsze piłki dla zaawansowanych, graczy powyżej 12 roku życia, miększe piłki dla dzieci do lat 12, oraz miękkie, także gąbki dla dzieci od inicjacji tenisowej w wieku 5-6 lat do ok. 10 roku życia. Miększe, wolniejsze piłki pozostawiają więcej czasu na ich rozegranie, sprawiają, że jest im łatwiej serwować, prowadzić wymianę i zdobywać punkty.
Serwuj, walcz i zdobywaj punkty
 • ITF promuje trzy rodzaje wolniejszych piłek, dopasowanych do wszystkich poziomów umiejętności.
Wolniejsze piłki, mniejsze korty, łatwa gra.
 • Czerwona piłka, jest 75% wolniejsza od zwykłej piłki. Idealna do krótkiego, 11 metrowego kortu dla początkujących. Pomarańczowa piłka jest 50% wolniejsza od normalnej, świetnie nadaje się na 18 metrowy kort. Zielona piłka jest 25% wolniejsza i wspaniale sprawdza się na pełnowymiarowym korcie.
 • Serwuj, graj i zdobywaj punkty na pełnym korcie, graj wolniejszymi piłkami na odpowiednich kortach. Dopasuj kort do umiejętności. Wolniejszymi piłkami rozgrywa się dłuższe pojedynki, wystarczy wytyczyć linie i przykleić je taśmą do kortu. Stworzenie placu gry zajmuje kilka minut.
Wolniejsze piłki, mniejsze boiska, łatwa gra.
 • Wolniejsze piłki, mniejsze boiska, oznaczają lepszych juniorów. Przejście przez wszystkie rozmiary kortów i twardości piłek pozwala dzieciom i młodzieży na doskonałe opanowanie techniki uderzeń i zagrań. Można ją opanować szybciej niż przy użyciu normalnych piłek na pełnowymiarowym korcie. Wszyscy gracze poniżej 10 roku życia powinni rozpocząć grę w tenisa, używając wolniejszych piłek i grać na mniejszych kortach.
Czerwone, pomarańczowe i zielone piłki dają więcej czasu na kontrolę i rozwój swoich umiejętności.
 • Dorośli mogą grać szybciej.
  Wprowadzenie wolniejszych piłek na początku nauki tenisa przynosi więcej satysfakcji uczącemu się dorosłemu, przechodzenie do piłek szybszych będzie szło w parze z rozwojem umiejętności.

tenis10donbalon

Co z techniką?
 • Rozpoczęcie treningu z najmłodszymi powinno w mniejszym stopniu składać się kładzenia nacisku na technikę, jednak stale warto przekazywać dzieciom ważne informacje dotyczące techniki, pomagające im skuteczniej grać, prowadzić wymianę i zdobywać punkty.
Współzawodnictwo rozwija zacięcie sportowe.
 • Dzięki zastosowaniu mnóstwa gier i zabaw tenisowych graczom łatwiej opanować umiejętności, adaptujące ich do gry na dalszych etapach.
Sprawdź więcej na http://tennisplayandstay.com/
 • Program Play and Stay zyskał wsparcie większości państw, firm tenisowych, wszystkich sponsorów i światowych gwiazd tenisa. Z takim poparciem, program Play and Stay może w znaczny sposób poprawić start początkujących graczy, promując użycie wolniejszych piłek, mniejszych kortów i przeróżnych form współzawodnictwa. Tenis może się stać jednym z wiądących sportów, przyciągających zarówno juniorów jak i dorosłych.
Serwuj, walcz i zdobywaj punkty.
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress